Nowe piłki

Gospodarze lepsi

• autor: kasakasowski, 2014-04-16 21:08

Orkan Raba Wyżna – Lubań Tylmanowa 4:2 (2:1)
1:0 Teper (Możdżeń) 2
2:0 Filipek (Możdżeń) 12 głową po rzucie rożnym
2:1 Talarczyk 25
3:1 K. Rapta 60 wolny
4:1 Skawski (Borzęcki) 74
4:2 Talarczyk 77

Sędziował Roman Baran.

Żółte kartki: P. Kwit, Pierzchala.

Orkan: K. Szklarz – K. Rapta, Kasprzyk, Mateusz Czyszczoń (30 M. Lenart), Chrobak (46 Rzeszótko), Teper, Skawski, K. Bochnak (82 Traczyk), Możdżeń, Filipek (70 Borzęcki), Gromczak.
Lubań: H. Gołdyn – Kasprzak, R. Kozielec (20 R. Szczepaniak), P. Kwit, M. Kwit, Michalik, W. Noworolnik, Pierzchała, R. Piszczek (78 F. Noworolnik), Talarczyk, Marcin Udziela.

Pierwsza połowa to walka o środek boiska. Drużyny głównie skupiały się na tym, by nie stracić bramki. Toteż mało widzieliśmy gry otwartej, która podnieca kibica. O wiele lepsze widowisko widzieli w drugich trzech kwadransach. Sporo było akcji oskrzydlających, wrzutek w pole karne i sytuacji bramkowych.

Momenty były
2 GOL! 1:0 – gospodarze rozpoczęli mocnym uderzeniem. Możdżeń ze środka boiska podał do Tepera, a ten z 16 metrów trafił w dolny róg bramki.
12 GOL! 2:0 – dośrodkowanie z rzutu rożnego Filipka wprost na głowę Możdżenia, który udowodnił, iż w pojedynkach główkowych nie ma sobie równych. Tą częścią ciała ulokował futbolówkę pod poprzeczką.
25 GOL! 2:1 – piłka po odbiciu od obrońcy trafia na 16 metr do Talarczyka, a ten za moment przyjmował gratulacje od kolegów. K. Szklarzowi zabrakło niewiele do skutecznej interwencji. Jak powiedział Piotr Bogdał „pół ręki”.
40 – wolny dla gości. Strzał Talarczyka broni K. Szklarz.
46 – K. Rapta solidnie przetestował H. Gołdyna.
47 – Gromczak świetnie wypatrzył Filipka, który w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok bramki.
60 GOL! 3:1 – Gromczak faulowany 30 metrów od bramki. K. Rapta uderzał z wolnego, piłka mija mur i wpada w dolny róg bramki.
66 – kolejna świetna akcja ofensywna duetu Gromczak – Filipek i znowu nie zakończona golem. Piłka po strzale Filipka otarła się o słupek.
74 GOL! 4:1 – akcję zainicjował Możdżeń. Podał do Borzęckiego, który z narożnika pola karnego posłał ją wzdłuż bramki. Skawski na 5 metrze tylko dołożył nogę i futbolówka zatrzepotała w siatce.
77 GOL! 4:2 – błąd w ustawieniu obrońców i bramkarza gospodarzy wykorzystał Talarczyk lobując K. Szklarza.
80 – strzał Skawskiego z 8 metrów instynktownie nogami broni H. Gołdyn.
89 – Skawski uderza z 10 metrów i znowu kapitalną interwencją popisuje się golkiper Lubania.

Źródło: sportowepodhale.pl

Link do galerii zdjęć: http://tn.info.pl/index.php/galeria/category/117-20140413-mecz-seniorow-orkan-raba-wyna-luba-tylmanowa-4-2