Lubań Tylmanowa – Babia Góra Lipnica Wielka 2:1 (1:1)

Sędziował Mateusz Foltyn.
Żółte kartki: Kołodziej, Talarczyk – Dziadoń.

Lubań: H. Gołdyn – P. Kwit, M. Kwit, R. Kozielec (46 Ligas), J. Kozielec (72 M. Udziela), Kołodziej (85 Wójcik), F. Noworolnik (68 Kasprzak), Michał Noworolnik, G. Gołdyn, Krupa, Talarczyk.
Babia Góra: Ignaciak – Pawlak, Dziadoń, Piotr Lach (66 Węgrzyn), Michalak, S. Skoczyk, G. Skoczyk, G. Dyrda, Kulawiak, T. Lach, Wontorczyk.

Początek dla gospodarzy, którzy z wielkim animuszem rozpoczęli spotkanie. Objęli prowadzenie, ale potem z każdą minutą do głosu dochodzili goście, którzy tuż przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Po zmianie stron… - Cisnęliśmy, ale biliśmy głową w mur. Po stałych fragmentach piłka fruwała obok lub nad bramką – powiedział Józef Chlebek. Opór gości Lubań przełamał dopiero w 84 minucie.

Zdjęcia z meczu na stronie:
tn.info.pl

Momenty były
14 – Krupa długą piłkę wrzuca w pole karne; Kołodziej w sytuacji sam na sam; w ostatniej chwili noga obrońcy staje piłce na drodze do bramki.
20 – róg wykonują goście. Dośrodkowanie piąstkuje H. Gołdyn, piłka spada pod nogi T. Lacha, a ten huknął obok słupka.
22 GOL! 1:0 – Krupa ze środka posyła futbolówkę w pole karne, przejmuje ją Talarczyk i lewą nogą pokonuje bramkarza.
24 – rajd Wontorczyka, położył dwóch obrońców i oddał strzał. Piłkę zmierzającą pod poprzeczkę golkiper trącił palcami i ta wylądowała na poprzeczce.
28 – Talarczyk w sytuacji sam na sam nie zachował zimnej głowy. Zamiast głową próbować zaskoczyć bramkarza, zdecydował się na uderzenie nogą i futbolówka pofrunęła nad bramką.
43 GOL! 1:1 – w zamieszaniu podbramkowym Kulawiak główką nad bramkarzem umieścił futbolówkę w siatce.
60 – Krupa zatańczył z obrońcami gości w polu karnym, oddał strzał, piłka odbiła się od Dyrdy i trafiła w poprzeczkę.
75 – Wontorczyk mocno uderzył obok słupka.
84 GOL! 2:1 – M. Udziela podaniem uruchomił Talarczyka, który mimo asysty dwóch obrońców i ostrego kąta zdołał ulokować piłkę w bramce.
87 – P. Kwit przegrał pojedynek jeden na jeden z Ignaciakiem.
90+1 – P. Kwit w sytuacji sam na sam za daleko wypuścił sobie piłkę.