Trening

Podsumowanie rundy jesiennej (s)

• autor: LubanTylmanowa, 2014-11-18 16:32

Runda jesienna na Podhalu dobiegła końca. Z pewnością żałują działacze i trener Lubania. Mimo fatalnego początku Tylmanowianie nie poddali się walczyli do ostatniego meczu i zrównali się punktami z liderem.

Tylmanowej zawsze ciężko się grało na początku sezonu. Ale tak słabego startu dawno nie było. W VI kolejce lider z Ludźmierza na własnym stadionie pokonał zespół prowadzony przez Sebastiana Krupę 5-1. Po tym meczu Lubań miał punkt przewagi nad ostatnim zespołem w tabeli a do drużyny Wiatr traciliśmy już 14 pkt!!!

Na Podhalu aż huczało co się dzieje z naszą drużyną która na wiosnę radziła sobie bardzo dobrze w lidze a tu tylko 4pkt po 6 rozegranych meczach.

Oblicze Lubania odmienił powrót z zagranicy kilku piłkarzy m.in. M. Talarczyka, M. Kwita, M. Ligasa i H. Gołdyna a po kontuzji na boisko wrócił Ł. Michalik. Od tego momentu Lubań przesuwał się po każdym meczu w górę tabeli. Obrona stała się niemal nie do przejścia tylko 20 straconych bramek (najmniej w lidze) w tym 5 w ostatnich 9 meczach!!! W ataku znakomicie radzili sobie M. Talarczyk i M. Ligas którzy razem strzelili 17 bramek a cała drużyna zdobyła we wszystkich spotkaniach 35.

Pierwsze historyczne derby gminy Ochotnica Dolna zakończyły się wynikiem Gorc Ochotnica- Lubań Tylmanowa 0-4. Zespół Lubania tworzą młodzi zawodnicy wspierani przez doświadczonych starszych kolegów.

Początek sezonu nie wyglądał za dobrze ale z meczu na mecz było coraz lepiej i dziś razem z drużyną Wiatr Ludźmierz liderujemy w Podhalańskiej klasie-A. Teraz drużynę czeka długa zimowa przerwa aż do kwietnia. Z pewnością mecze na wiosnę zweryfikują czy prześpimy zimę czy dobrze ją przepracujemy.

Mecze Lubania:

1.Skalni Zaskale-Lubań Tylmanowa 0-1

2.Lubań Tylmanowa-Bystre Nowe Bystre 0-1

3.Zawrat Bukowina Tatrzańska-Lubań Tylmanowa 4-3

4.Orkan Raba Wyżna-Lubań Tylmanowa 5-0

5.Lubań Tylmanowa-Granit Czarna Góra 1-1

6.Wiatr Ludźmierz-Lubań Tylmanowa 5-1

7. Lubań Tylmanowa-Babia Góra Lipnica Wielka 2-1

8.Wierchy Rabka- Lubań Tylmanowa 1-5

9. Lubań Tylmanowa- Podhale Nowy Targ II 3-0

10.Gorc Ochotnica- Lubań Tylmanowa 0-4

11. Lubań Tylmanowa- KS Łapsze Niźne 3-0

12.Lepietnica/Obidowa- Lubań Tylmanowa 0-2

13. Lubań Tylmanowa- Jordan Jordanów 5-1

14. Lubań Tylmanowa-Skalni Zaskale 2-1

15.Bystre Nowe Bystre- Lubań Tylmanowa 0-3

W rundzie jesiennej zagrali:

H. Gołdyn, J. Peksa, A. Wójcik, S. Krupa, Maciej Udziela, Marcin Udziela, T. Udziela, Marcin Ligas 94, Marcin Ligas, M. Kasprzak, J. Kozielec, R. Kozielec, M. Kwit, P. Kwit, Michał Noworolnik, M. Noworolnik, D. Pierzchała, G.Mrozek, G. Gołdyn, B. Kołodziej, W, Noworolnik, M. Wójcik, Ł. Michalik, D. Noworolnik, F. Noworolnik, M. Talarczyk.

autor: ~obsrwator 2014-11-18 19:14:36

avatar Autorzy Lubania proszę przeczytajcie materiał zanim go bezsensownie skopiujecie. w dodatku z błędami!