czwartek

Aktualności

S: Zwycięstwo w Lipnicy.

• autor: LubanTylmanowa, 2017-04-30 18:53

Podopieczni Marka Żołędzia bardzo udanie zaliczyli wyjazd do Lipnicy Wielkie gdzie pokonali pewnie miejscowych 2-0. Pierwszą bramkę dla Lubania zdobył kapitan Pierzchała,który wykorzystał karny po brutalnym faulu na Talarczyku. W drugiej połowie na 2-0 podwyższył najmłodszy z braci Gołdynów Stanisław. Było to bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie.

Babia Góra Lipnica Wielka – Lubań Tylmanowa 0:2 (0:1)
0:1 Pierzchała 15 karny
0:2 S. Gołdyn (Kołodziej) 65
Babia Góra: Kobroń – Bałos, Dyrda, S. Skoczyk, G. Skoczyk, Węgrzyn, Borowy (73 Pniaczek), Moniak (60 Karczmarczyk), Stopiak, Jazowski, Kucek.
Lubań: H. Gołdyn – Kasprzak, Kozielec, Pierzchała, B. Gołdyn, S. Gołdyn (90 Zbożeń), Michałczak (74 Bodziarczyk), W. Noworolnik, Kołodziej (81 Kwit), Ligas, Talarczyk.

Momenty były
15 GOL! 0:1 – szarża Talarczyka zatrzymana nieprawidłowo w polu karnym przez bramkarza. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Pierzchała.
25 – S. Gołdyn w sytuacji jeden na jeden nie zdołał pokonać bramkarza.
26 – Kucek w dogodnej sytuacji posyła futbolówkę obok słupka.
46 – Moniak uderza obok słupka.
65 GOL! 0:2 – złe wybicie piłki przez bramkarza, przejął ją Kołodziej i natychmiast zagrał do S. Gołdyna, który umieścił ją w przeciwległym rogu bramki.
68 – „wejście smoka” należy odnotować Karczmarczykowi. 8 minut przebywał na boisku i złapał dwie żółte kartki! To rekord ligi!